Vinyasa flow Joga dynamiczna

Vinyasa flow
Vinyasa flow
To praktyka dynamiczna, bazująca na sekwencji Powitania Słońca. Płynne ruchy połączone z rozgrzewającym oddechem Ujjayi wzmacniają i rozciągają ciało jednocześnie pozwalają skupić się na chwili obecnej. Pogłębia się koncentracja, uspokajamy się. Tempo zajęć jest zróżnicowane, a w pozycjach zostajemy od 5 do 10 oddechów. Każda sesja zakończona jest relaksem, co daje poczucie wewnętrznej równowagi. Uwaga: O wiele bardziej skorzystasz z zajęć mając pewne doświadczenie w praktyce Powitań Słońca. Dlatego osobom zupełnie początkującym polecamy zapoznać się z pozycjami i oddechem na zajęciach dla początkujących.
Vinyasa regenerująca
Jest to spokojna sekwencja pozycji ułożonych w taki sposób, aby możliwy był ruch kręgosłupa we wszystkich kierunkach (wygięcia w tył, skłony w przód, delikatne skręty). Ciało podąża za świadomym oddechem w rytm spokojnej relaksującej muzyki. Efektem tych zajęć jest umożliwienie organizmowi lepszej wymiany tlenowej i przyśpieszenie procesu usuwania zbędnych produktów przemiany materii z komórek ciała. Budowanie równowagi i elastyczności daje poczucie siły wewnętrznej i odporności psychicznej. Późna pora tych zajęć w naszym grafiku sprzyja wieczornemu, czy nawet nocnemu wyciszeniu, działa odprężająco na ciało i system nerwowy.
Vinyasa flow
Vinyasa flow
Vinyasa rozciągająca
Praktyka oparta na systemie Vinyasy, mająca na celu uelastycznienie poszczególnych partii ciała za pomocą dedykowanych asan – pozycji jogi w połączeniu z płynnym oddechem, podobnie jak w Vinyasa Flow. Rozciągamy i budujemy siłę mięśni, oczyszczamy ciało z toksyn i wzmacniamy system obronny organizmu. Elastyczne stawy i mięśnie to mniejsza skłonność do kontuzji.
Power joga
Power joga to dynamiczna joga oparta na pełnych energii sekwencjach. Asany ułożone w energetyczny flow – połączone z oddechem płynnie wprowadzą Cię w rytm własnego ciała. Zajęcia wzmacniające core, budujące równowagę, siłę nóg czyli podstawę, skierowane do osób już praktykujących jogę, znających sekwencje powitań słońca i podstawowe asany. Początek zajęć to ukierunkowana i tematyczna rozgrzewka, następnie praca w pozycjach wzmacniających na koniec łagodne przejście w przyjemne rozciąganie zakończone głębokim relaksem.
Vinyasa flow

O CZYM WARTO WIEDZIEĆ PRZED PIERWSZYMI ZAJĘCIAMI:

 Nie prowadzimy zapisów, wszystkie zajęcia z grafiku to zajęcia otwarte.
Regularne zajęcia zawarte w grafiku prowadzone są w formie zajęć a nie kursu, możesz zatem dołączyć do grupy w dowolnym momencie.

Studio otwierane jest na ok 30 min przed porannymi i pierwszymi popołudniowymi zajęciami.

Sugerowany ubiór to wygodny, nie krępujący ruchów, lekki, przewiewny strój. Ćwiczymy na boso, na specjalnych antypoślizgowych matach do jogi.
Istnieje możliwość wypożyczenia maty w Studio – koszt 5zł.

Aby nie odczuwać dyskomfortu staraj się nie jeść min. 2 godz. przed zajęciami.

Wszelkie problemy zdrowotne, kontuzje, czy fakt że jesteś w ciąży należy zgłosić instruktorowi przed zajęciami.

  • Pamiętaj, że Joga to przede wszystkim rekreacja i profilaktyka dla sprawnego i zdrowego kręgosłupa oraz sposób dobre samopoczucie.
  • Joga nie zastąpi konsultacji ze specjalistą w przypadku skomplikowanych schorzeń czy dolegliwości.
  • Praktykujemy pod okiem nauczyciela, ale z zachowaniem uważności i w granicach własnych możliwości.

KONTAKT:

Joga Studio Saska Kępa 
ul. Elsterska 3b
03-907 Warszawa

Recepcja

tel.: +48 882 05 04 00
tel.: +48 501 15 77 99
e-mail: studio@jogasaskakepa.pl