Ashtanga na Kępie

Zapraszamy na zajęcia Ashtanga Jogi dostosowane do każdego poziomu zaawansowania w praktyce:
Ashtanga od podstaw w każdą niedzielę o godzinie 16.30 do 18.00
Ashtanga LED 1/2 we wtorki od 17.45 do 19.15
Ashtanga LED w środy o godzinie 7.00 i w czwartki od 17.45 do 19.15
Mysore w poniedziałki o godzinie 7.00 do 9.00
oraz w niedzielę od 9.30 do 11.00

Prowadzące:
Kasia Kamińska
Agni Adamek

Ashtanga Joga to usystematyzowana praktyka, gdzie układ pozycji pozwala praktykującym uzdrowić swoje ciało, a w późniejszym czasie pogłębiać kontakt z samymi sobą. Asany połączone są ze sobą oddechem, który scala cały proces w spójną sekwencję trenującą uważność. System był rozpowszechniany na początku XX wieku przez Śri . T. Krischnamacharyę. Obecnie nauczany jest w Shri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute w Mysore.

Ashtanga joga od podstaw – zajęcia są dedykowane dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją drogę jogową, są pierwszy raz na macie jak i dla osób, które chciałyby rozpocząć praktykę ashtangi. Nauczycie się jak pracować z oddechem, integrując go z płynnym ruchem ciała. Poznacie pierwsze sekwencje będące częścią Pierwszej Serii Ashtanga Jogi (Yoga Chikitsa)

Ashtanga LED ½ – zajęcia dedykowane są osobom, które poznały już podstawy Ashtanga jogi i są na etapie zgłębiania wiedzy i praktyki pierwszej połowy Pierwszej Serii Prowadzonej (Yoga Chikitsa). Na sesji nauczyciel poprowadzi was przez pozycje stojące i siedzące do Navasany.

Ashtanga LED  – sesja przeznaczona jest dla osób, które poznały już pierwszą połowę Pierwszej Serii Ashtanga Jogi (Yoga Chikitsa). Zgłębiając kolejne pozycje dotrzecie wraz z nauczycielem do końca tej serii.

Mysore – praktyka własna w systemie Ashtanga Jogi. Jest to nieodzowna i najważniejsza część praktyki na tej ścieżce. Na zajęciach Mysore odnajdą się zarówno te osoby, dla których jest to początek jogowej drogi, jak i ci, którzy praktykują już od wielu lat. Nauczyciel prowadzi uczniów w sposób indywidualny pomagając w zgłębianiu praktyki. Jeżeli wybrałaś/wybrałeś tę właśnie praktykę, regularna obecność na zajęciach Mysore jest niezbędna.