Warsztat “Druga Seria Ashtanga Vinyasa Jogi krok po kroku”

Zapraszamy w dniach 25-26 listopada 2017 na Warsztat:

“Druga Seria Ashtanga Vinyasa Jogi krok po kroku”

Druga Seria Ashtanga Yogi NadiShodhana to proces intensywnego otwierania i oczyszczania układu nerwowego, który powinien być przepracowywany z rozmysłem i dużą uwagą. Emocje gromadzone w ciele, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, jak gniew czy niepewność, mogą zostać wzmocnione, kiedy uwalniamy je z ciała w czasie praktyki.

Na poziomie fizycznym Druga Seria to sekwencja asan intensywnie wyginających i skręcających kręgosłup, otwierających obszar bioder, wzmacniających uda oraz budujących dużą siłę górnych partii ciała. Wygięcia i skręty zapewniają elastyczność kręgosłupa.
Stanowi on także oś układu nerwowego wzdłuż której, wg traktatów Hatha Yogi, umieszczone są trzy główne kanały energetyczne, przez które przepływa prana – energia życiowa. Poprzez mobilizowanie na poziomie energetycznym umożliwiamy pranie swobodny przepływ.

W czasie warsztatów omówione zostaną pozycje Drugiej Serii oraz techniki wspomagające ich wykonywanie, tak aby umiejętnie opanować praktykę i w pełni móc korzystać z jej efektów.

Uwaga. Warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla osób regularnie praktykujących Pierwszą Serię Ashtanga Viniasa Jogi.

Mateusz Deker: w roku 2007 ukończył kurs nauczycielski Ashtanga Jogi u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzi zajęcia jogi. W 2012 roku ukończył również Teacher Training Course z Manju Joisem – synem Sri K. Pattabhi Joisa. W trakcie trzech pobytów w Indiach uczył się metody Ashtanga Vinyasa pod okiem Sharatha Joisa – wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, który autoryzował go do uczenia zarówno Pierwszej jak i Drugiej Serii Ashtanga Yoga (KPJAYI Authorized level 2). Spędził łącznie osiem miesięcy na codziennej praktyce jogi w Instytucie.

Koszt warsztatów: 350 zł/ 2 dni lub 200zł/ 1 dzień
Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób.
Warunkiem wzięcia udziału jest wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł na konto:

Agnieszka Adamek
98 1140 2004 0000 3402 7403 0678

oraz przesłanie maila zgłoszeniowego z dowodem wpłaty na : this.is.agni.way@gmail.com.

Zaliczka jest bezzwrotna. W razie braku możliwości wzięcia udziału w warsztacie może być ona jednak przepisana na inną osobę.

PLAN WARSZTATÓW:
Sobota
14.00 -16.00 – Mysore
16.30 -18.30 – Druga Seria: technika intensywnych wygięć krok po kroku
18.45 -19.45 – Pranayama i relaks

Niedziela
11.30 -14.00 – Druga Seria: przygotowanie bioder do sekwencji Eka-Pada Sirsasana (…) Tittibhasana A-D; pozycje odwrócone Mukta Hasta/ Baddha Hasta (sekwencja stania na głowie)
14.00 – 14.30 – lekka przekąska
14.30 -16.00 – Druga Seria Prowadzona